Блог

Що таке хостинг і домен своїми словами

Щоб зрозуміти, що таке хостинг і домен, і яку роль вони відіграють в життєдіяльності сайту, досить знати, що без них сайт не опублікують в мережі і заробляти на ньому не вийде. Можна нескінченно вивчати літературу, працювати над дизайном і наповненням сайту, але без покупки хостингу, або місця на сервері, користувачі сайт не побачать. Далі розглянемо більш детально поняття хостинг і домен, а також їх призначення.

Для чого сайту потрібен хостинг?

Неопублікований в мережі сайт являє собою набір картинок і файлів, які зберігаються на нашому комп’ютері. Інші користувачі можуть побачити такий сайт тільки з комп’ютера, на якому ці файли зберігаються.

Якщо власник нового сайту хоче, щоб будь-який користувач мав доступ до його ресурсу, а сам ресурс став популярний і приносив дохід, сайт потрібно опублікувати в інтернеті. Купуючи хостинг власник ресурсу відкриває вільний доступ до свого сайту, після чого відвідувачі можуть спокійно заходити на сайт, залишати коментарі.

Що таке сервер і як він пов’язаний з хостингом?

Щоб відкрити доступ до сайту і опублікувати його в мережі використовують спеціальні сервера, або простіше кажучи, сховища файлів. Кожному користувачеві відводиться своє місце на сервері, куди він може перенести фали, отримавши адресу.

Після розміщення на сервері файли відкриті для відвідувачів, які можуть качати, копіювати, використовувати файли на свій розсуд. Всі можливі операції, які може здійснювати користувач з сайтом, власник може коригувати. Саме ж місце на сервері, яке займає сайт називають хостингом. Більш докладно про те, що таке хостинг можна дізнатися на сайті cityhost.ua.

Вам також буде цікаво: Розробка та просування сайтів.

Володіють серверами приватні інтернет провайдери, які за певну плату надають вільне місце для інших користувачів. Хостинг — це виділене місце на сервері провайдера, яке використовує власник сайту.

Для публікації сайту в мережі досить купити місце на сервері, але хостингу недостатньо для того, щоб розкрутити сайт і зробити його популярним. Щодня в мережі з’являються мільйони інших сайтів, тому без адреси сайт просто втрачається в потоках іншої інформації.

Поняття і призначення домену

Виділяють сайти на загальному тлі їх адреси, або доменні імена. Кожен ресурс, який розміщений на сервері, має своє, унікальне доменне ім’я. Всі домени ділять між собою на кілька окремих зон і рівнів.

Якщо уважно розглянути електронні адреси сайтів можна помітити, що вони складаються з декількох частин:

  • Починається адресу з http — це спеціальний протокол, який використовується для передачі текстів. Для програми протокол служить поясненням того, як можна використовувати відправлені файли.
  • Далі йде всім відоме www — це вихід в інтернет, файли зможуть переглядати користувачі з різних куточків.
  • Потім йде назва сайту, його доменне ім’я або Goodcomp. Ім’я власник вибирає сам.
  • В кінці адреси розташовано com — це хостинг сайту, його місце на сервері.

Коли користувач вводить пошуковий запит він бачить десятки пропозицій, різні сайти зі своїми електронними адресами. Щоб потрапити на сайт, використовують доменні імена. Як тільки користувач вводить певний адресу, він автоматично потрапляє на відповідний сайт.

Адреса, через який користувачі потрапляють на сайт, називають доменним ім’ям, або електронною адресою ресурсу. Електронна адреса знаходиться у вільному доступі, тому користувачі можуть вводити адресу в рядок пошуку, щоб із сотень інших варіантів знаходити певний, потрібний ресурс.

Сьогодні є компанії, що пропонують безкоштовно розмістити сайт на своєму сервері, але краще купувати місце, щоб отримати можливість заробітку і регулярних оновлень ресурсу. Хочете більше корисниз публікацій? Підписуйтесь на портал для веб-майстрів Serverhostingservice та будьте в курсі подій.

Джерело: Atempl.

Tags

Related Articles

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button
Close