Блог

Що таке протокол HTTPS

При роботі в інтернеті відбувається постійний обмін даними між користувачем і сервером по протоколу HTTP. Користувач запрошує дані у сервера через запити. Якщо користувач просто переглядає якийсь сайт, то це не критично.

При роботі з особистими даними і грошима є безліч зловмисників, охочих заробити на цьому. Саме тому постало питання безпеки передачі даних. Був придуманий новий протокол HTTPS, який забезпечує такий захист передачі інформації.

Протокол HTTPS (HyperText Transfer Protocol Secure) — захищений протокол HTTP для захисту передачі даних. Дані шифруються за допомогою SSL / TLS. У 2014 році знайшли сильну вразливість в SSL, тому зараз йде перехід на TLS.

Принцип роботи HTTPS

Обмін між сервером і клієнтом відбувається практично також, як і в http, але в зашифрованому вигляді. Розшифрувати повідомлення можна тільки знаючи два ключа: публічний і секретний. За допомогою спеціального алгоритму обидва абонента обмінюються ними і знають їх. Далі за допомогою цих ключів комп’ютери розшифровують отриману інформацію.

Алгоритм обміну ключами не є гарантією того, що ці ключі НЕ будуть перехоплені. Тому крім ключів ще існують так звані цифровий сертифікат.

Цифровий сертифікат — електронний документ, який використовується для ідентифікації сервера

цифровий сертифікат

Купити SSL-сертифікат можна прямо у хостингу. Але дешевше купувати на сторонніх сервісах. Найдешевший коштує 600-1000 рублів на рік, подорожче вже 3000-10000 рублів. Наприклад, рекомендую наступний сервіс для покупки SSL:

emaro-ssl.ru

Чи варто переходити з http на https

Якщо на сайті є інформація, яка може бути вкрадена, то сенс, звичайно, є. У плані оптимізації сайту перехід на https дасть міні бонус на користь вашого сайту (це одна з сотень галочок). Природно розраховувати на якісь (навіть видимі) поліпшення в видимості сайту не варто.

Перехід з http на https у старих (трастових) сайтів може викликати деякі складності. Майже сто відсотків обнулится тИЦ на деякий час. Можливі деякі коливання в позиціях. Злетять всі куплені посилання на вашому сайті (якщо ви заробляєте на продажу посилань). Плюс до того ж за https потрібно буде платити додаткову плату в рік (близько 1000-3000 рублів).

При створенні нових сайтів краще відразу використовувати протокол https. В майбутньому переваги будуть віддаватися їм. Наприклад, браузері у видачі позначатимуть захищені сайти позначками (а це поліпшити кликабельность). Також Google заявив про те, що наявність https є позитивним фактором ранжирування.

Вам також буде цікаво: Розробка та просування сайтів.

Чим відрізняється https від http

Найважливіша відмінність протоколу https від http в безпеці. В цілому для звичайного статейного сайту різниці ніякої не буде. Якщо тільки, що міні бонус від пошукових систем за більшу довіру.

З технічної точки зору відмінність полягає в тому, що HTTP працює з TCP-портом 80, для HTTPS за замовчуванням використовується TCP-порт 443.

Схема http:

https що це таке

Схема https:

https

Джерело: Klubok.

 

Tags

Related Articles

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button
Close