Блог

Що таке домен та хостинг

Почнемо з того, що без таких понять, як хостинг і домен, Інтернету не існувало б. Це основні елементи, без яких ваш сайт ніхто не знайде в Інтернеті. Отже, якщо у вас вже є свій власний сайт, то ви напевно знаєте, що сайт як не крути, складається з різних файлів (html-сторінки, зображення та фото, файли різних скриптів і допоміжні файли CMS-систем).

Поки всі ці файли знаходяться на вашому комп’ютері, ніхто крім вас ваш сайт не побачить. Щоб він став доступний для всіх необхідно розмістити всі файли вашого сайту на загальнодоступному комп’ютері — сервер, який відкритий для всього Інтернету і на якому запущено спеціальне програмне забезпечення, завдяки якому файли вашого сайту знаходять здатність бути повноцінним сайтом. Іншими словами, що таке хостинг? — Це фізично виділяється місце на жорсткому диску на сервері, який знаходиться у володінні провайдера, до якого мають доступ всі користувачі Інтернету.

Йдемо далі. Файли вашого сайту на сервері якої-небудь компанії — це всього лише папка з файлами (також, як і на вашому персональному комп’ютері) і, щоб ваш сайт було «видно» в Інтернеті, цій папці потрібно дати унікальне ім’я. Ось саме це ім’я і називають доменом або доменним ім’ям.

Простіше кажучи, що таке домен?

Це і є фактична адреса сайту (його унікальне ім’я) в Інтернеті. Це та адреса, яку ви вводите в адресному рядку вашого Інтернет-браузера. Ці два поняття (хостинг і домен) не можуть існувати окремо один від одного, інакше ваш сайт ніхто не побачить.

Спробуємо пояснити ці поняття образно. Хостинг для сайту — це орендована квартира, в якій вам надається все необхідне для життя, а домен — це адреса вашої орендованої квартири, знаючи який, ваші друзі і знайомі зможуть приходити до вас в гості. Все просто. Таким чином, на серверах вашого хостера (провайдера) ви фізично розміщуєте всі файли вашого сайту, а домен служить «покажчиком» — за якою адресою в Інтернеті слід шукати ваш сайт.

Tags

Related Articles

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button
Close